Dziewięć przepisów na zwiększenie libido

4305-4054-wu.jpg

Poznaj kilka sprawdzonych sposobów na to, aby bardziej Ci się chciało oraz aby twoja i towarzyszki satysfakcja z seksu była znacznie większa.

Prezentuje parę prostych rad, żeby w twojej sypialni zrobiło się naprawdę namiętnie!
1. Dotykaj ją
Jeśli będziesz każdego dnia dotykał partnerkę, twój organizm zacznie wytwarzać hormony, które wzmocnią waszą więź. Amerykańskie badania potwierdzają, że kontakt fizyczny stymuluje wytwarzanie oksytocyny – substancji neurochemicznej, która zespala pary ze sobą. Wynik jest oczywisty: częściej zaczynasz mieć ochotę na łóżkowe igraszki.
2. Wolny czas spędzaj na słońcu

Godzina spędzona na słońcu może powiększyć poziom testosteronu (najważniejszego męskiego hormonu) w twoim ciele aż o sześćdziesiąt dziewięć procent – tak twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Dodatkowo światło słoneczne obniża poziom melatoniny, hormonu, który działa niekorzystnie na płodność oraz popęd seksualny. Solarium też tak działa.
3. Urządzaj romantyczne seanse filmowe

Zgodnie z tym co twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Michigan oglądanie romansów może doprowadzić do tego, iż mężczyzna będzie bardziej romantyczny oraz troskliwy. Stwierdzili oni, iż filmy romantyczne podwyższają ilość progesteronu – hormonu odpowiedzialnego za przyrost libido – aż o dziesięć procent. Największym twoim kłopotem będzie wyszukanie takiego filmu, w trakcie którego uda ci się nie usnąć.
4. Ziewaj ziewaj
Ziewanie i wzwody są kontrolowane przez ten sam związek chemiczny: tlenek azotu. Ziewając, przyszykujesz magistrale neurochemiczne, dzięki którym podołasz zadaniom łóżkowym, gdy zajdzie tego typu konieczność. Oprócz tego ziewanie sprawia, że czujesz się zrelaksowany, a do twojego członka przypływa więcej krwi.

5. Pij ekstrakt z granatu
Każdego dnia spożywaj szklankę soku z granatu. Badania zrealizowane na Uniwersytecie Kalifornijskim dowiodły, potencja
że owoc ten zwiększa przepływ krwi do twojego narządu płciowego. Prócz tego sprawia, że całujesz bardziej namiętnie.
6. Otaczaj się zapachem waniliowym

Zapach wanilii skutecznie wzmaga przepływ krwi do członka – tak twierdzą naukowcy z Fundacji Leczenia Smaku i Węchu w Chicago. Wanilia zwiększa fale alfa w mózgu, które relaksują i pomagają wyzbyć się zahamowań. Układ chemiczny wanilii jest podobny do dopaminy – substancji wyzwalanej w mózgu, która aktywuje podniecenie seksualne. A nie ulega wątpliwości, że kupowanie lodów waniliowych jest o wiele mniej przykre niż wyposażanie się w środki na potencję.
7. Jedz lekko
Jeżeli facet konsumuje za mało cynku, jego ciało produkuje mniej testosteronu. Tym samym wskazane jest włączyć do menu dużo potraw mięsnych, orzechów, nabiału i pełnoziarnistych produktów piekarskich. Nie zapomnij również o witaminie C, która powiększa stan oksytocyny w organizmie i wspomaga funkcjonowanie gruczołów płciowych.
8. Rzuć papierosy

Nikotyna znajdująca się w wyrobach tytoniowych może prowadzić do zawężenia naczyń krwionośnych, utrudniając transport krwi do penisa. Pewne badanie dowiodło, że spalenie jedynie dwóch papierosów może sprawić, iż wzwody staną się bardziej miękkie. Pamiętajmy również o innych ujemnych atrybutach palenia, takich jak nieświeży oddech, szare zęby i zmarszczenia skóry.
wiecej na naszej stronie viagra