Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Co niweluje chęci do uprawiania seksu?

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny to nie to samo, co problemy ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy cierpią na obniżone libido lub nawet jego brak, mogą uzyskać erekcję, nawet, jeżeli stracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u mężczyzny może być konsekwencją bardzo różnych powodów, które obejmują zarówno problemy fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to na ogół alkoholizm, narkomania, nadwaga, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca lub efekty uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido bądź wręcz jego braku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm oraz kłopoty w związku. Niskie
kamagra zel libido może również wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań wywołanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Stres

Większa część mężczyzn przeżywa stres z powodu trudów w pracy lub problemów w związku czy w rodzinie. Może to owocować znacznym obniżeniem libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma genetyczną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. Z tego powodu produkuje hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w praktyce mają zachęcać go do działania. Ciężko jednak po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć z nim bójkę albo brać nogi za pas, wskutek tego na ogół dusimy tę naturalną reakcję, powodując, iż zgromadzona energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez dłuższy okres czasu trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swojego stresu, musisz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich erekcja
jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.