Wszystko o potencji

Young happy couple in bed

Twoje zdrowie erotyczne

Dowiedz się, w jaki sposób hormony wpływają na twoje nastrój seksualny oraz czym się objawia męska menopauza. Zobacz jak dbać o swoje klejnoty, gdyż prawidłowa opieka nad nimi zagwarantuje ci zdrowie i tężyznę seksualną na długi czas.

Testosteron zarządza

Najważniejsze transformacje, przez które przechodzi twój organizm, powodowane są przez testosteron i wahania jego ilości w ciągu życia.

Jeszcze w wieku płodowym

Rodzaj wiązania się chromosomów płci w pary determinuje, czy człowiek rodzi się jako chłopiec lub jako potencja dziewczynka. Embrion posiadający chromosomy XX jest płci żeńskiej, za to płód z jednym chromosomem X i jednym chromosomem Y – będzie płci męskiej. Jeżeli płód jest płci męskiej, w takim przypadku chromosom Y wchodzi do akcji w około 6-8 tygodniu od zapłodnienia i inicjuje tworzenie się jąder. Te kształtujące się w płodzie jądra rozpoczynają wytwarzanie testosteronu, który umożliwia powstanie członka i moszny.

Dojrzewanie płciowe

U chłopców pokwitanie to czas, w którym występuje rozkwit drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych, który rozpoczyna się pomiędzy dwunastym a piętnastym rokiem życia. Okres dojrzewania płciowego trwa cztery lata. Dwa hormony, czyli hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteinizujący (LH) budzą tworzenie testosteronu w jądrach. Gwałtowny wzrost poziomu testosteronu wywołuje różne zmiany w organizmie i zachowaniu chłopca, który w efekcie staje się mężczyzną.

Dojrzałość
W okresie, kiedy mężczyzna przechodzi przez okres dojrzałości, nieustannie trwa produkcja spermy w jądrach. Jest to skutek działania testosteronu. Innym efektem aktywności testosteronu jest pojawienie się włosów w różnych częściach ciała. Testosteron koryguje też m.in. poziom popędu seksualnego i temperament mężczyzny
wiecej informacji tutaj viagra tanio